Повернутись назад

Налаштування самопересувного очисного комплексу

Illustration

Ємнісні датчики.

Illustration

Розташування ємнісних датчиків.

Illustration

Регулювання ємнісних датчиків.

Налаштування датчиків виконується таким чином: 

1. Зняти кришку закриваючого оглядового вікна.2. Заповнити бункер зерном.3. Впевнитися в тому, що зерно перекриває датчик, що знаходиться в надставці бункеру.4. Під час контакту зерна з датчиком на його тильній стороні має загорітися світлодіод. Таким чином, коли бункер буде повністю наповнений мають світитися усі три датчики. Чутливість датчиків регулюється на тильній стороні датчика шляхом повороту регулятора. Для збільшення чутливості – за стрілкою годинника, для зменшения – проти стрілки годинника. 5. Коли бункер повністю наповниться, треба зменшити чутливість датчика до його відключення, після чого додавати чутливість до тих пір, коли спрацає і потім провернути регулятор ще на один оберт. Повторити цю операцію для всіх датчиків.6. Встановити кришку, що закриває оглядове вікно.7. Виконати один повний цикл роботи машини в режимі калібрування.

Налаштування машини на режим первинної очистки.

Illustration
Illustration

Встановити машину на рівну площадку таким чином, щоб навантажувальний конвеєр був скерований до бурту. Опустити бокові транспортери так, щоби вони зайняли позицію паралельну поверхні, на якій знаходиться машина. Опустити навантажувальний транспортер за допомогою гвинта до того рівня, коли обмежувальна стрічка торкнеться поверхні, на яку встановлена машина. (Увага: металеві частини не повинні торкатися поверхні підлоги). Машина має комплект датчиків, котрі дозволяють виконувати роботу в напівавтоматичному режимі, далі автомат, а саме, контролювати кількість матеріалу в бункері, коли машина самостійно включає – виключає подаючий конвеєр, а також автоматичний рух комплексу. Треба враховувати те, що для коректної роботи комплексу в автоматичному режимі оператору необхідно виконати налаштування датчиків для кожного виду сировини. Перевести заслонку бункера в позицію «Відкрито» і, поворотом ручки «Регулятор потужності імпелера», досягти максимально можливого потоку повітря, при якому не буде викиду зерна через відвід легких фракцій разом з відпрацьованим повітрям. Якщо правильно підібрати повітряний потік, в перший лоток мають потрапляти каміння та інше важке сміття, а в циклонно-осадову камеру мають потрапляти не зернові відходи. При такому режимі, якщо машина налаштована правильно, вона може видалити від 30 % до 60 % сміття з первинного матеріалу в залежності від якості зерна. Під час роботи машини в такому режимі очищене зерно буде ділитись на фракції та розподілятися на інші лотки. Значного поліпшення якості можливо досягти завдяки установці Агрегату Попередньої Очистки.

Підйом і опускання відвантажувального транспортера виконується з допомогою ручної лебідки і фіксується телескопічною ніжкою. Увага! Для запобігання травматизму під час роботи з лебідкою оператор повинен притримувати ручку лебідки до моменту фіксації відвантажувального транспортера.

Налаштування машини на режим калібрування.

Illustration
Illustration
Illustration

Встановити машину на рівну площадку таким чином, щоби навантажувальний конвеєр був скерований до бурту. Опустити бокові транспортери так, щоб вони зайняли позицію, паралельну поверхні, на якій знаходиться машина.Опустити навантажувальний транспортер з допомогою гвинта до того рівня, коли обмежувальна стрічка торкнеться поверхні, на яку встановлена машина. (Увага: металеві частини не повинні торкатися поверхні підлоги).Обнулити кнопку «Стоп аварійний», шляхом поворота.Перевести ручку «Мережа» в позицію «Вкл.»; коли струм піде, загоряється індикатор «Мережа».Вибрати режим роботи ручний/автоматичний шляхом переключення ручки. Встановити ручку «подачи зерна» в позицію «0».Включити завантажувальний транспортер. Заповнити бункер зерном до указаного рівня.Встановити ручку «Регулятора потужності імпелера» в середню позицію.Включити живлення частотного конвертора шляхом переводу ручки «Напрям обертання» в режим сепарація; при цьому електродвигун імпелера починає плавно набирати оберти, досягаючи потрібної величини. Переключити рухомий редуктор на робочу позицію. Включити перемикач руху. В ручном режимі оператор самостійно включає і виключає рух машини в залежності від швидкості роботи машини.Включити відвантажувальний транспортер.Перевести заслонки бункера в позицію 0.5:1 і поворотом ручки «Регулятора потужності імпелера» досягти виходу чистого зерна в 2-й - 4-й лотки. При правильному налаштуванні в перший лоток будуть потрапляти камінці, а у другий – найважче і найбільше зерно (товарне або посівне); в третій - менш важке зерно (товарне або посівне); в четвертий і п’ятий лотки - побите зерно, половинки; в шостий і сьомий – зерно менше і пошкоджене шкідниками, а також можливі домішки. При необхідності, повертаючи ручку управління шторками, перекриваємо чи повністю відкриваємо потрібні нам лотки. Треба враховувати, що при зміні кута відкриття лотка можливо суттєво покращити якість калібровки.Всі лотки мають можливість висипати матеріал як на ліву, так і на праву сторону машини, завдяки чому можливо виключити потрапляння проміжних фракцій у відкаліброване зерно. Варто враховувати, що при сильному засмітненні матеріалу необхідно виконувати калібрування в декілька етапів, а саме, спочатку відібрати посівне і крупне сортове зерно з другого – третього лотка, скинувши 4 – 6 лоток в загальний бурт, а потім повторно відкалібрувати зерно з отриманого бурта. Помітне покращення якості можливо досягти завдяки установці Агрегата Попередньої Очистки.

Налаштування поворотних прапорців.

Illustration

Під час калібрування зерна оператор може самостійно вносити корективи в якість вихідного зернового матеріалу шляхом переміщення поворотних шторок, а також плавною зміною потужності імпелера. При цьому варто враховувати, що при збільшенні повітряного потоку основна маса матеріалу зсувається до п’ятого лотку, тим самим збільшуючи кількість матеріалу, що потрапляє в фураж. При необхідності отримання відкаліброваного зернового матеріалу вищого класу необхідно операцію калібрування проводити двічі. Використання поворотних шторок дозволяє виокремити зерно, і таку вагу (розмір), при якій воно падає на межу фракцій, які відділяються і тому воно могло би потрапити в будь-який з лотків, що знаходяться поруч. Такий прийом дозволяє «прикордонне» зерно відправити на повторну калібрування. Будь-які маніпуляції з поворотними шторками для зерна різного виду, різної вологості, різного засмітнення і класу є індивідуальні, і оператор підбирає їх в залежності від поставленої задачі.