Процес збору та подальша обробка зерна є одним з ключових видів сільськогосподарської діяльності. Багато аграрії ламають голову, що ж їм вибрати аеродинамічний сепаратор, який очищає і калібрує зерно за допомогою повітря по вазі і формі або ж решітний сепаратор, який відбирає зерно за розміром.
Давайте на початку розберемо, що ж таке решітний сепаратор і для чого його все-таки застосовують. Існує велика кількість сепараторів решетного типу з різними принципами роботи, але основна функція такого агрегату відібрати вихідний матеріал за розміром. Наприклад кондитерська насінини – більшості сільськогосподарських підприємств, які працюють з даною культурою, їм якраз потрібно відібрати розмір в розмір і для цієї мети решітний сепаратор підходить ідеально. Але якщо брати, в загальному завдання решітних сепараторів, то головна мета яких – це первинна і попереднє очищення, посівний матеріал на таких агрегатах не підготували. Купуючи такий агрегат фермер може зіткнутися з низкою незручностей, а саме, якщо хороше, здорове зерно, але воно більше діаметра отворів, то воно потрапить в шлюб. Чи не маленька вартість решіт для одного виду культур, заміна решіт (досвідчений фахівець змінює їх за півтора, дві години, а в сезон це дійсно багато часу, коли кожна хвилина на вагу золота). Ну і звичайно ж це великі габарити, рівень шуму і енергоспоживання. Не можна категорично відповісти, що решітні зерноочисні машини дуже незручні як в роботі, так і за своїм функціоналом.
Що ж стосується аеродинамічних сепараторів ІСМ, то це абсолютно без решітний техніка.
Зерно розділяє на фракції в повітряному потоці, за рахунок його ваги і парусність. Завдяки повітряному способу очищення і калібрування зерна, сепаратори ІСМ здатні виділити насіння з найбільшим відсотком проростання, тобто насіння, які володіють найбільшою кількістю життєво – важливих компонентів для росту.
Завдяки наявності частотного перетворювача, аграрій зможе більш точно налаштувати сепаратор ІСМ під будь-яку сільськогосподарську культуру в залежності від вологості і засміченості. А індикатор, який розташований на панелі управління, допоможе дізнатися за яких оборотах двигуна зерноочисна машина домоглася ідеальної сепарації. Електронний індикатор так само служить для того, що б запам’ятати налаштування для певної культури і не налаштовувати сепаратор в наступний раз, витрачати при цьому дорогоцінний час. Ще одна істотна перевага частотного перетворювача – режим реверс. Що таке режим реверс? Назва говорить сама за себе. За допомогою перемикача, сепаратор ІСМ починає працювати в зворотному напрямку і тим самим проводити очищення сепаратора від сміття або попереднього матеріалу. 3-5 хвилин роботи і сепаратор знову готовий до роботи. Зручно? Я думаю дуже, якщо враховувати той фактор, що під час сезону для економії часу ця функція дуже необхідна. Ще наявність частотного перетворювача дозволило знизити споживання електроенергії на сепараторах ІСМ, так як, працюючи на машині ми використовуємо тільки ту потужність і той потік повітря, який необхідний при сепарації тієї чи іншої культури. Коротко кажучи, чим важче вихідний матеріал, тим більше буде потрібно потужність і тим більше будуть витрати електроенергії. І навпаки, чим легше культура тим менше електроенергії сепаратор буде витрачати.
Ну і мабуть не маловажним фактором в порівнянні двох машин видів зерноочисного обладнання: решітний типу і аеродинамічного, є габарити і рівень шуму. Аеродинамічні сепаратори ІСМ мають відносно невеликі габарити, а також менш шумні.
Головне, що аеродинамічні сепаратори ІСМ зможуть і очистити зерно і підготувати посівний матеріал, а всі інші переваги це приємний бонус. Адже фермер від зерноочисного обладнання в першу чергу чекає якісне очищення зерна і калібрування насіння.